Vyberte stránku

Odškodnění očkování

O povinném očkování se toho v posledních letech napsalo mnoho a opakovaně se touto problematikou zabýval sněmovní zdravotní výbor. Já osobně jsem jako místopředsedkyně organizovala několik seminářů za účasti odborné i laické veřejnosti. Diskuse byly vášnivé a ze strany odpůrců někdy velmi demagogické.

Proč potřebujeme novou úpravu zákona o zdravotnických prostředcích?

Pokud by nebyla tato úprava přijata, museli by pacienti již od začátku příštího roku za drtivou většinu potřebných zdravotních pomůcek platit spoluúčast ve výši 25 %! Rozhodnutím Ústavního soudu byla totiž k 1. 1. 2019 zrušena ustanovení zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, která určovala nárok pojištěnce na úhradu zdravotnických prostředků v ekonomicky nejméně náročném provedení.

Tanečky ČSSD a ANO kolem karenční lhůty

ČSSD i Hnutí ANO předvádějí v posledních dnech dokonalou hru na ztrátu paměti většiny voličů. Připomínám, že zákon o zrušení karenční lhůty předložila KSČM již v lednu 2015!

Dvouleté děti do školek nepatří?

„Dvouleté děti do školky nepatří“. Tak zní název petice, která nyní našla své zastání u převážně pravicových politiků v obou komorách parlamentu a již chystají příslušné legislativní změny. Podle senátorů je třeba nechat děti u matek.

Co slibuje nová vláda ve zdravotnictví, aneb začneme od Adama

Nový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rozhodně netrpí při svém mládí nerozhodností a stejně jako jeho kolegové začal na „svém“ ministerstvu personálními změnami. Je pravda, že ministerstvo zdravotnictví bylo v minulosti často oprávněně kritizováno za pomalou a nedotaženou přípravu potřebné legislativy i opomíjení názorů odborné veřejnosti a pacientů na řešení dlouhodobých i aktuálních problémů při zabezpečování potřebné zdravotní péče o občany České republiky.

Budou i nadále nemocnicím chybět lékaři?

Nedávno se v jednom z pražských hotelů uskutečnil devátý ročník mezinárodního veletrhu JOB DAYS lékařství a zdraví, který opět nabízel lékařům z České republiky a ze Slovenska 300 volných míst v nejrůznějších odbornostech německých a rakouských nemocnicích. V českých nemocnicích chybí podle některých odhadů až 1500 lékařů, podobně je i velký nedostatek sester.