Vyberte stránku

Slavnostním galavečerem za účasti mnoha známých tváří vyvrcholil o víkendu již 11. ročník pěvecké soutěže s mezinárodní účastí „ČESKO ZPÍVÁ 2017“. 7. a 8. dubna 2017 proběhla v trutnovském Společenském centru UFFO.

V kategorii Sólisté 15 – 26 let zvítězila 16letá Michaela Janáčová z Ostravy. Druhé místo si u odborné poroty vybojovala nejmladší finalistka této kategorie, 15letá Valentina Vlková z Prievidzy, a na třetím místě stanula Kateřina Vrzalová (17 let, Velká Bíteš). Vítězkou v kategorii Sólisté 9 – 14 let se stala 11letá Adéla Giňová ze Staré Chodovské, 2. místo získala Lucie Bikárová (13 let, Brno) a jako 3. se umístila Dominika Lukešová (14 let, Králův Dvůr.) Již tradičně obdrželi vítězové a vítězky nádherné, originální kované sošky z dílny uměleckého kováře Zdeňka Vítka.

V porotě ČESKO ZPÍVÁ 2017 opět zasedla celá řada odborníků a známých tváří. Výkony soutěžících hodnotili mimo jiné hudební producent a manažer Milan Herman, zpěvačka Leona Machálková, zpěvačka a pěvecká pedagožka Marcela Březinová, zpěvák a herec Zdeněk Podhůrský, vizážista a módní stylista Kája Pavlíček, zpěvák, skladatel, vítěz Česko zpívá Michal Horák a samozřejmě zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová.

Soutěž proběhla pod záštitou starosty města Trutnova Mgr. Ivana Adamce a také poslankyně Parlamentu ČR Mgr. Soni Markové (KSČM), která poskytla záštitu finále v kategorii 9 – 14 let.

Vrcholu soutěže, kterým provázeli moderátoři Lucie Peterková a Jakub Schmidt, jako obvykle nechyběl bohatý doprovodný program, v rámci kterého vystoupily mimo jiné Leona Machálková a Kamila Nývltová. Atmosféru rozproudily také tanečnice z Taneční školy Bonifác ze Rtyně v Podkrkonoší a originální bubenická show Tokhi & the Groove Army. Na pódiu se jako již tradičně o svůj talent s diváky podělila také  celá řada úspěšných soutěžících dřívějších ročníků ČESKO ZPÍVÁ.